Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi
Sepetim
Satın Al
 1. Ana Sayfa
 2. Alışveriş
 3. Sayfa Bulunamadı!
 4. Eğitimler
 5. Acil Durumlarda İlk Yardım Eğitimi
  Acil Durumlarda İlk Yardım Eğitimi
  243.00 $
  + KDV

  ACİL DURUMLARDA İLK YARDIM EĞİTİMİ

  Emergency First Response ( EFR )yenilikçi bir CPR ve ilk yardım programıdır. Bu eğitim programı, Uluslararası Yeniden Canlandırma İrtibat Komitesi Working Group of the International Liaison Committee on Resuscitation (ILCOR) bünyesindeki Temel Hayat Desteği Basic Life Support (BLS) biriminin onayladığı bir programdır. Birincil müdahale (CPR) eğitimi sizleri hayati öncelikli konularda müdahale etmeye hazırlar .İkincil müdahale (First Aid) eğitimi sizleri tıbbi yardım gelene kadar geçecek süre içerisinde kazazedeye yardım etmeye ve durumun kötüleşmemesi için gerekenleri yapmaya hazırlıyor.

  Emergency First Response, CPR, Otomatik Harici Elektroşok ve İlk Yardım alanlarında en hızlı büyüyen bir uluslararası eğitim kuruluşudur. Kendini, herkesin birer kurtarıcı olabilmesine adayan Emergency First Response kurslarında, yetişkin, çocuk ve bebek CPR'ları, ilk yardım teknikleri, Otomatik Harici Elektroşok (AED) ve acil oksijen kullanımı gibi konular öğretilmektedir.

  EFR ayrıca, işyerleri için de özel İlk Yardım Kursları vermektedir. Bu kurslar, o işyerinin standartlarına uyacak şekilde düzenlenen uluslararası güvenlik kurslarıdır ve oldukça esnek bir programdır. Yani işyeri kendi zamanı ve içeriğine göre kursu belirleyebilir. Kurslar tek başına veya birleştirilerek yapılabilir. Firmanın ödül almış kursları, modern eğitim malzemeleri ve multimedya ekipmanları, öğrencilerde bir güven duygusu yaratır ve karşılarına çıkabilecek medikal bir acil durum karşısında hemen cevap verebilmelerini sağlar.

  Tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi personel için bir, ilgili mevzuata göre ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde, her on personel için bir olmak üzere, "İlk Yardım Yönetmeliği"ne göre yetkilendirilmiş merkezden en az "Temel İlkyardım Eğitimi" sertifikası almış "İlkyardımcının bulundurulması zorunludur."

  Kurs dönemi boyunca Birincil İlk Yardım, İkincil İlk Yardım ve Çocuklarda ve Bebeklerde İlk Yardım olmak üzere üç ana konuda eğitim veriyoruz. Birincil müdahale kalp masajı (CPR) ve suni solunum uygulamalarını, ikincil müdahale ise kanama, çok, kırık, omurilik yaralanmaları ve boğulma gibi kaza durumlarında uygulanacak teknikleri konu alır. Emergency First Response programı dalıcıların ileri eğitimlerinde tercih edebilecekleri PADI Rescue Diver ve PADI Divemaster eğitimlerinin gerekliliklerindendir. Dalıcı olmayan kişilerin de sıklıkla tercih ettikleri bir eğitim programıdır. Kurs yapısı ve standartlar performans bazlı bir eğitim sistemi olduğu için kurs süresi kursiyerlerin performansına göre değişmektedir. Tüm bilgi ve beceriler kursiyerlere kazandırıldıktan sonra farklı grup çalışmaları ve hazırlanan senaryolarla, kazanılan beceriler pekiştirilir. Temel amaç Emergency First Response eğitimdeki tüm uygulamaların birer motor beceri haline getirilmesidir.

  Birincil İlk Yardım Eğitimlerinde Neler Öğreniyoruz?

  • Olay yerinin incelenmesi
  • Bariyer kullanımı
  • BSL (Yaşam Çizgisi)
  • CPR (Kalp Masajı)
  • Bilinci açık / kapalı boğulan yetişkin
  • Ciddi kanamayla mücadele
  • Şokla mücadele
  • Omurilik Yaralanmaları ile Mücadele
  • Acil Oksijen Kullanımı – Hazırlama ( opsiyonel)
  • AED defibilatör kullanimi (Opsiyonel)

  İkincil İlk Yardım Eğitimlerinde Birincil Eğitimlere Ek Olarak Neler Öğreniyoruz?

  • Yaralanma değerlendirilmesi
  • Hastalık değerlendirilmesi
  • Bandajlama
  • Kırık ve çıkıklarda atelleme

  Çocuklara ve Bebeklere İlk Yardım Eğitiminde Neler Öğreniyoruz?

  Eğitim; yetişkinlerin, incinmiş veya hastalanmış yaş aralığı 1 - 8 olan çocuklara ve nasıl zarar vermeden yardımcı olacaklarını içerir. Yetişkinler burada çocuklara yapılan uygulamaların, yetişkine yapılan uygulamalardan farklarını görürler. Ayrıca, çocuğun psikolojik durumunu göz önünde bulundurarak temel acil durum uygulamalarını yetişkinlerin, çocukları ile uygulamalarının önemi ve şekli anlatılmaktadır. İkincil yardım, sıklıkla karşılaşılan incinmeler ve hastalıklar için önlemleri içerir.Emergency First Response Care for Children eğitimleri, ilk yardımcının, medikal profesyonellerin uyguladıkları önceliklere göre belirlenmiştir. Eğitimcilerin öncelikleri, eğitimleri keyifli, sakin ve konforlu bir ortamda, endişeyi ve stresi azaltarak gerçek ortamda uygulanması gerektiği gibi vermeleridir. Böylece uygulayıcılar, herhangi bir durumla karşılaştıklarında sükunetlerini daha iyi koruyabilmektedirler.

  Kurs, birincil ve ikincil yardımların ikisini de içermektedir. Birincil kısımda, ilk yardımcı, yaşamsal endişe verici acil durumlara (tıkanma, kalp durması gibi) müdahale etmeyi mümkün kılar. İkincil yardımda ise, Birincil yardımdaki bilgilere ek olarak ambulansın geciktiği veya gelmediği zamanda yapılacaklara odaklanır.Çocuk ve bebek ilk yardım kurs içerikleri ILCOR Pediatrik Çalışma Grubunun ilkelerine dayanarak hazırlanmıştır.

  İki yıl uluslar arası geçerliliği olan bu eğitim programı sizleri bilinçli birer ilk yardımcı olmaya hazırlıyor. Kursumuza katılmak için dalgıç olma zorunluluğu yoktur. İlk Yardım konusunun da bilgi ve beceri sahibi olmak isteyen herkes kursumuza katılabilir.

  • En az 4 kişi katılımı ile derslerimiz açılmaktadır.
  • Kurs Tarihlerimiz: 4 Yarım Gün Toplam 12 Saat
   2 Tam Gün Toplam 12 Saat
  • Gruptaki kişi sayısına göre uygulama saatleri uzayıp, kısalabilir.

  Kurs Ücretimiz;

  • Bireysel ve 10 kişiye kadar 196 USD
  • Grup eğitimleri ücretlerimiz için lütfen iletişime geçiniz.
  • *Ücretlerimize uluslar arası geçerli olan EFR sertifika ücreti dahildir, KDV hariçtir.*

  Bilgi ve kayıtlarınız için;
  0530 799 86 95
  0530 115 86 95 numaralı telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam