Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi
Sepetim
Satın Al
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitimler
  3. Engelli Dalıcı - Dalış Eğitimleri
  4. Engelli Dalıcı Eğitmeni (Ede)

Federasyona bağlı bir engelli dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış ve Federas-yonun düzenlediği engelli dalıcı eğitmeni sınavında başarılı olmalıdır. Federasyondan yetki belgesi almış bir engelli dalış kuruluşunda kayıtlı olmak koşulu ile her türlü engelli dalıcı (ED1,ED2,ED3) eğitimi, engelli dalıcı eğitmen asistanı (EDEA) eğitimi vermeye, sınavını yapmaya, değerlendirmeye, başarılı olanların bilgi kayıt formunu imzalamaya yetkilidir.

Öğrencilere Federasyon engelli dalıcı eğitim sistemine uygun eğitimi eksiksiz ve en iyi biçimde vermekle yükümlüdür. Dalıcı adaylarına veya öğrenci adaylarına seviye 3 (ED3) dalıcı için istenen koşulları sağlamak kaydı ile tanıtım, deneme, alıştırma vb. isimler altındaki dalışları yaptırabilir.

Görevlisi olduğu dalış kuruluşunun yaptırdığı tüm dalışlarda, dalışın planlanmasından ve dalıcıların güvenliğinden ve dalıcıların güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirlerin alınmasından birinci derece sorumludur. TSSF Donanımlı Dalış Talimatının istemiş olduğu sağlık kuralları gereği kısmı ve/veya tamamen dalamaz raporu verildiğinde teorik eğitim verebilir ancak sualtında eğitim veremez ve dalıcı belgelerini imzalayamaz.

Federasyon tarafından engelli dalıcı dalış kuruluşlarının denetlenmesinde görevlendirilebilir.