Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi
Sepetim
Satın Al
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlik Takvimi
  3. 06 - 07 Nisan 2019 Dalyan Dalış Ve Gezisi

06 - 07 Nisan 2019
Dalyan Dalış ve Gezisi

SUNUM "Deniz kaplumbağalarının dünyasına yolculuk"

Değerli arkadaşlar, bir sosyal sorumluluk projesi olarak hazırladığımız sunumumuza katılısanız memnun oluruz. Organizasyon geliri Dalyan'daki deniz Kaplumbağalarını koruma derneklerine bağışlanacaktır. Ayrıca müsait olan kişileri haftasonu Dalyan gezimize kapasitemiz uygun olduğu sürece alabiliriz. *Katılım için kayıt gerekli, dalıcı olma zorunluluğu yoktur. Selamlarımla, Gaye Dülger

5 Nisan 2019
Saat : 20:30-21:30
Yer : Nereids Dalış Merkezi – Summertime
2818 Cad. İlko Sit. No: 6 Çayyolu – Ankara
Telefon : 0 530 799 8695 - 0530 115 8695
Katılım ücreti : 25,00.- TL'dir, katılımcılara sunum sonunda belge verilecektir.

6-7 Nisan 2019 Dalyan Dalış ve Gezisi
"bir kez daha deniz kaplumbağalarının dünyasına misafiriz"

Dalyan Beldesi, vadi ve çöküntü alanlarının Dalaman Irmağı'nın taşıdığı alüvyonlarla dolarak turbiyer (bataklik) ve lagüner (denizden bir kıyı kordonu ile ayrılmış göl)ortama dönüştüğü bölgede,çay kenarlarında yer alan bir kasabadır.

Güney Batı Akdeniz'de Fethiye ile Marmaris arasında kalan Dalyan dünyanın sayılı ekosistemlerinden biridir. Kanallarda gezmekle doğal özelliklerini kaybetmemiş bu harika delta eski tarihi ve güzellikleriyle ülkemizin cennet köşelerinden birini görmüş olursunuz. Dünya'nın ilgisini çeken caretta-caretta kaplumbağaları Nisandan Eylüle kadar Dalyan'ın misafirleridir. Nil kaplumbağaları ise sürekli Dalyan kanallarında yaşar...

Dalyan deltasında soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan pek çok kuş buradadır.

Kaya mezarlarıyla ünlü Dalyan Caretta Caretta kaplumbağalarının yaşam sürdüğü ve ürediği doğallığını koruduğu sahile sahiptir. Dalyan Bölgesi Dalyan' in tümüyle kendine özgü cografi ve ekonomik özellikleri ve buna bagli olarak özel bitki türleri ve deniz ürünleri ile içinde yer aldigi bölgeden farkli oldugu hemen fark edilir. Bu farkliligi tarihi degerler daha da derinlestirir.Dolayisiyla doga ve tarihin kucaklastigi gizli bir yeryüzü cennetidir. Ilk kez Anadolu'ya tutkun ünlü hikayeci ve romanci Halikarnas Balikçisi (Cavit Sakir Kabaagaçli)ve taninmis yazar ve çevirmen Azra Erhat' in kalemi ile ünlenmistir.

Siradan turistin değil, alisilmis tatil kaliplarinin disinda özel meraklarini tatmin etmek isteyen doga severlerin de tercih ettigi ideal bir yöredir.

Çevre korumacılar tarafından bölge,ekolojik olarak Dünya'da ilk on içinde sayılmaktadır. 1989'da Çevre Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurulu Baskanlığı tarafından koruma bölgesi ilan edilen Dalyan,yeşil,mavi ve güneşin tarih ile birlikte oluşturduğu ahengin en güzeline sahiptir.

5 Nisan 2019 Cuma:
23.30'da Dalış merkezimizin lokalinde buluşma ve hareket.
Sunuma katılan misafirlerimiz, sonrasında lokalde hareket saatine kadar hoşca vakit geçirebilirler. (Eskişehir yolu duraklarımız için lütfen arayınız)

6 Nisan 2019 Cumartesi: Otelimize varış, müsait olan odalara yetleşme ve kahvaltı sonrası teknemiz ile buluşma. 10:00 Dalışlarımızın başlangıcı, öğle yemeği teknede

14:00 ikinci Dalışların devamı Ve kıyıya dönüş.

Bölge eğitim dahılşarımız için uygun olduğu için, Bir Yıldız Dalıcı adaylarımız geziye katılabilirler.

Aracımızın bizi alması ile Kaplumbağaların rehabilitasyon merkezini gezi ve hasta kaplumbağalar ile ilgili bilgilenme Captain June barakası ziyareti, Miss. June ile tanışma ve sohbet.

Dönüş ve aksam yemeği.

7 Nisan 2019 Pazar:
08:00 Kahvaltı
09:00 Tekne hareket ve Dalışlar
İkinci dalışlardan sonra yemek dönüş yolunda.
Akşamüzeri limana dönüş hazırlanma ve Ankara'ya yola çıkış

Ulaşım: VIP Mercedes Sprinter araç ile yapılacaktır.
Konaklama: Dalyan'da standart odalarda yapılacaktır.

Fiyat : 1000,00 TL (Eğitim dalışına katılacak adayların kendi ödeme tutarları için iletişime geçmelerini rica Fiyat içerisine ulaşım, konaklama, kahvaltı, iki gün dört dalış ve sair zorunlu sigortalar dahildir.
(Dalış yapamayacakların ücret için ayrıca iletişim kurmalarını rica ederiz.
Tek kişi konaklama farkı : İletişime geçiniz / gece Bu gezimiz için Maksimum dalıcı sayımız 10'dir. Ek kontenjanimiz yoktur. Kayıtlarımız ödeme ile kesinleşir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Eğitim ve dalışlar ile ilgili tüm sorularınız için gaye@nereidsdivecenter.com yada 0 535 633 9614'da Gaye hoca ile, Kayıt için ve diğer detaylar için 0530 115 8695 sualti@nereidsdalismerkezi.com ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Önemli Not:

Seyahatlerimiz ile ilgili tüm organizasyon A grubu seyahat acetası tarafından gerçeklestirilmektedir. Yapılan tüm organizasyonlarda kişisel seyahat sigortası dışında kalan, ve tarafımızdan yapılması kanunen zorunlu olan Seyahat Guvence Sigortası, zorunlu koltuk ve sair sigortaların hepsi yapılır Tüm araç filomuz TC Ulaştırma Bakanlığı D2 Taşımacılık Belgesine tüm araç sürücülerimiz TC Ulaştırma Bakanlığı SRC Mesleki Yeterlilik Belgesine haizdir.

TC Sınırları içinde faaliyet gosteren tum seyahat acenteleri, yurtiçi ve dışına yaptıkları tüm paket tur faaliyetlerinde, yolcularını Seyahat Güvence Sigortası ile sigortalamak zorundadır.

Yaptığımız tüm paket turlarda tüm yolcularımızı AIG ile sigortalıyoruz. (AIG Travel Guard Plus) Bu sigortanın bedeli afise ettiğimiz ve ödediğiniz paket tur bedeline dahildir ve sizden ayrıca talep edilmez.
Nereids Dalış Merkezi etik açıdan Müşteri Mahremiyetine inanır ve kanuni açıdan Müşteri Mahremiyetini korur. Misafirlerimizin programlarımıza katılımları, güzergah, dalış, konaklama ve sair konularla ilgili detaylar, kendi onayları alınmadan yazılı, sözlu, görsel yada başka bir şekilde hiç bir 3. kişi yada kişilere verilmez, internet de dahil olmak üzere hiç bir ortamda yayınlanmaz.

Su altı dünyasına yönelik soru ve taleplerini iletmek veya Nereids'in düzenlediği bu özel etkinliklere katılmak üzere, kayıt yaptırmak için aşağıdaki numaralardan bizlere ulaşabilirsin.
*Nereids Dalış Merkezi: 0312 446 10 71 
*Seçil Yiğit Kömürcü - Onur Küçükbozbaş: 0530 799 86 95

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
COVİD-19 için aldığımız önlemleri biliyor musunuz?