Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi
Sepetim
Satın Al
 1. Ana Sayfa
 2. Nereids
 3. Hakkımızda

Nereids Nasıl Kuruldu?

Gaye Hocamızı bir gün bile yalnız bırakmayan dalış arkadaşlarımızın israrları ile bir gün bir kararla kuruldu.

Hocamız, hayatını sevdiği işi yaparak, hobilerinden birini işe dönüştürmesi ile sualtına verdiği on yılın sonunda Nereids’i kurdu. Bugün sektörde 20. Senesini kutlarken Nereids onuncu yaşındadır. Kendisi 2009 senesinden bu yana "Hocaların hocası" ünvanı ile eğitmenler yetiştirmektedir.

Nereid Nedir?

Yaşlı denizci Nereus ve Oceanid Doris’in 50 kızı, su altı perileri Nereidler, denizin dibindeki gümüş magaralarında yaşar, Triton’la beraber eğlenir ve çoğu zaman Poseidon’a eşlik ederler. Suyun üstünde ve altında herkesin yardımına koşar, Zeus’tan kaçan Europa’ya Girit’e kadar eşlik eder, en tehlikeli geçitlerde denizcilere yardım ederler. Kıyıda dinlenir ve gene su altına inerler. Saçlarını ay ışığında kuruturlar. Nereidler hep cift gezerler. En bilinenleri Thetis ve Amphitrite’dir. Iliada’da Thetis’in Patroclus’un ölümünden once Achilles’ten merhamet dilemesi sırasında bütün Nereidlerin toplanıp geldikleri söylenir.

Klasik sanatta çoğu zaman değişik deniz canlılarına binerken (yunus, deniz canavarları, hippokampi) resmedilirler.

Antik sanatta çoğunlukla siyah figürlü Yunan vazolarında, Achilles’in ölüm yatağının etrafında yas elbiseleriyle resmedilirler. Daha sonraki sanat akımlarında da deniz canlıları ile resmedilirler.

Neden “Nereids”;

Sualtı arkeolojisi ve mitolojiye olan sevgi ile bir isim arayışına girildi. Sıradan olmayacaktı, ama tam da yaptıklarımızı yansıtacaktı ismimiz.

Arkeolog olan ekip arkadaşlarımızdan bir öneri geldi : Nereids. Sualtı perisi anlamına geliyordu. Nereidler sualtında yaşıyorlar, hep ikili geziyorlardı buddy sistemimizde olduğu gibi. Ve Poseidona, zor durumda kalan denizcilere yardım ediyorlardı. Sualtı ve sualtıcılık için herşeyi yapan ekibimize çok uygun olduğunu düşündüğümüz ismimizi tescili ile birlikte aldık.

2007’ye kadar en büyüğü, en kalabalığı, en fazlayı hedeflemiştik. Bu defa aksini yapalım dedik. Küçük çaplı ve sakin dalışlar, özel eğitimler. En önemlisi dünya standardında eğitim ve dalışlar.

Kalabalık otobüsleri, uzun seyahatleri, büyük tekneleri bıraktık. Vip araçlara, uçak seyahatlerine, en çok on dalıcı ile çıktığımız seyahatlere başladık.

Dalış Merkezimizde;

 • Teorik eğitimlerimiz en çok dört kişi ile yapılır.
 • Özel kişi veya grup eğitimleri ayrıca verilir.
 • Eğitim gruplarımızın dalışlarında en çok iki dalıcı adayı ile bir eğitmenimiz ilgilenir. Tüm haftasonu sadece eğitim dalışı ile geçer, bu sayede adaylar bolca dalış ile malzemelerini iyice tanıma fırsatı ve sualtında rahat edebileekleri düzeye kadar vakit geçirme fırsatı yakalarlar.
 • Gezi dalışları sadece misafirlerimiz ve sertifikalı dalıcılarımıza açıktır.
 • Maksimum dalıcı sayımız bir gezi için onikidir. Her dalış grubumuz kendi seviyesine göre en çok altı dalıcıdan bir öncü ve bir artçı asistandan oluşur.
 • Gezilere rahat vip araçlar, profesyonel şoförler veya uçak ile gidilir, araçlarımızın konforu ve geç saatte çıkışımız sebebi ile yolda rahatça dinlenme imkanı sağlanır. Dönüşlerimiz dalışların ardından gerçekleşir Ankara’ya gece saatlerinde ulaşıldığından minimum altı saatlik bir uyku sonrası işlerinize gidebilme imkanı oluşur.
 • Konaklama imkanlarımız bölgelere göre farklılık göstermesine rağmen, gidilen yerin konforlu otellerinden seçilir.
 • Dalışlarımız için hızlı botlar veya küçük tekneler tercih edildiği için çoğunlukla dalışlar sonrası kıyıa dönerek çevreyi tanıma fırsatı olur. Bu sebeple gittiğimiz yerlere göre yerel rehberler ile turlerımıza ek olarak çevre gezilerinde de bulunulur.
 • Seyahatlerimiz sakin ve huzurlu geçer, eğlenmenin yanısıra dinlenme fırsatı da olur.
 • Nereids, 27 Nisan 2008 tarihinde Kaş’da kuruldu. Hemen ertesi sene Ankara’daki yerine Gazi Osman Paşa’ya geldi, 27 Nisan 2018’de Çayyolundaki kompleksine taşıdı. 16 Nisan 2019 Tarihinde İstanbul Mecidiyeköy’de ikinci şubesini açtı. Halen Gaye Dülger hocamızın önderliğinde her iki merkezimizde dalıcı, dalış lideri ve eğitmen yetiştirmeye devam etmektedir.
 • Padi "5 Star Dive Center"
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam