Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi
Sepetim
Satın Al
  1. Ana Sayfa
  2. Summertime
  3. Hikayesi

Summertime kendi güneşiyle doğuyor...

Herkeste olduğu gibi bizim için de bir “hayal”di kafemizin olması. Bugüne kadar hep dalgıçlarımızın hayallerini gerçekleştirmeye çalışmıştık, artık sıra bize geldi dedik. Her bir fırça darbesinde düşndük acaba, dalıcılarımız burayı sevecek miyi, gelip kendi evleri gibi benimseyecekler miydi...

Nereids’in kuruluşunun onuncu yılını kutlamaya yakın daha da güçlendi bu isteğimiz ve taşınmamızla çalışmalara başladık. Dalış merkezimizin prensipleri olduğu gibi, Prensipleri olan bir kafemiz olsun diye yola çıktık. Mottolarımız olsun istedik, dalışta olduğu gibi...

“We love summer”

Ankara’da deniz, sahil yoktu ama biz yaz ve tatili seviyorduk. Burası bir sahil şehri değil ki hadi dediğimizde denizin kıyısına gidelim...

Gidemiyorsak da o sıcak havayı Ankara’ya getirebiliz diyerek yola çıktık. Gaye hocamız, 20. Senesine yaklaşan dalış profesyonelliği, öncesindeki turizm ve kafe işletmeciliklerine sahip.

Bunun üzerine her yıl 4-5 defa yaptığı tropik gezilerini eklediğinde oluşan egzotik ortamı getirdi ve Ankara’ya oturttu. Yıllarca her gittiği yerden bir parça getirdi ve minik kafemizde onlar yerlerini buldular.

“Every summer has it’s own story”

Her dalış, her tatil, her gezi bir anı biriktirdi hayatımızda. Her defasında anıları ile döndüğümüz yerlerden getirdiklerimizi yerleştirdik Ankara’daki sahilimize... havası, suyu ve kumu.

Meksika adalarından, Maldiv adalarından, Phuket adasından geldi... Anılarımızı anlatmak, bizimle dalış anılarınızı paylaşmanız üzerine bütün sualtı ve suüstü ekibimiz videolarımızla ve yiyeceklerimizle sizlere dört mevsim yazı hissettirmek üzere çalışmaya karar verdik. Amacımız; Uzaklardaki tropik adalardan tüm getirdiklerimizi sizinle paylaşarak oraları yaşamayı hissettirmek ve sualtını tanıtmak oldu.

“Take nothing but pictures, leave nothing but bubbles”

Doğayı çevreyi korumaya birincil derecede önem veriyoruz. İnsan faktörünün doğaya veriği zararı diğer hiçbir canlının vermediğini bilim insanları ispatladı.

Sualtından çıkarılan kabuk ve canlıların sualtı yaşamında ne büyük bir tahribat yarattığı tamamen gözler önünde. Bu sebeple Summertime’ın duvarlarında, zemininde ve dekorasyonunda ‘gerçek hiç bir deniz canlısı ve kabuğu kullanılmadı. Tamamen seramik ve özel olarak üretilen objeler dekorasyonumuzda yer aldı.

“Live happy & healty be ber”

Doğayı korumak kadar beslenmemize de önem veriyoruz. Bunun için hazırladığımız ürünerimizin hiç birisinde doğal ve organik olmayan malzemelere vermemeye, hazırlıklarımızı yaparken sadece klasik yöntemler ile pişirmeye özen gösteriyoruz.

“Stay salty stay fresh”

Doğayı ve denizi sevdiğimiz için; tuzu prensip olarak sadece denizde yüzerken alıyor sağlıklı ve genç kalıyoruz.

“Dive Nereids stay together”

Nereid’ler ile aynı prensibi benimsediğimizden her zaman ve her koşulda buddy sistemi ile dalıyoruz. Anılarımızı paylaşıp tatillerimizi birlikte yaparken oluşan güçlü dostluklarımızı hayatımız boyunca sürdürüyoruz.

“Summer is here, don’t forget your sun protection”

Artık tuzlu suyun ve doğanın bize verdiklerini artık sadece seminerlerimizde, dalışlarımızda ve eğitimlerimizde değil, kendi kafemizde de paylaşarak daha sıklıkla görüşebilecek, bildiklerimizi bir kahve eşliğinde paylaşabilecek, ve yaz tatilimizi her gün yaşayabileceğiz.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
COVİD-19 için aldığımız önlemleri biliyor musunuz?