Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi
Sepetim
Satın Al
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlik Takvimi
  3. 14 - 17 Mayıs 2019Acil Durumlarda İlk Yardım Eğitimi

14 - 17 Mayıs 2019
Acil Durumlarda İlk Yardım Eğitimi

Emergency First Response ( EFR )yenilikçi bir CPR ve ilk yardım programıdır. Bu eğitim programı, Uluslararası Yeniden Canlandırma İrtibat Komitesi Working Group of the International Liaison Committee on Resuscitation (ILCOR) bünyesindeki Temel Hayat Desteği Basic Life Support (BLS) biriminin onayladığı bir programdır. Birincil müdahale (CPR) eğitimi sizleri hayati öncelikli konularda müdahale etmeye hazırlar .İkincil müdahale (First Aid) eğitimi sizleri tıbbi yardım gelene kadar geçecek süre içerisinde kazazedeye yardım etmeye ve durumun kötüleşmemesi için gerekenleri yapmaya hazırlıyor.

EFR ayrıca, işyerleri için de özel İlk Yardım Kursları vermektedir. Bu kurslar, o işyerinin standartlarına uyacak şekilde düzenlenen uluslararası güvenlik kurslarıdır ve oldukça esnek bir programdır. Yani işyeri kendi zamanı ve içeriğine göre kursu belirleyebilir. Kurslar tek başına veya birleştirilerek yapılabilir. Firmanın ödül almış kursları, modern eğitim malzemeleri ve multimedya ekipmanları, öğrencilerde bir güven duygusu yaratır ve karşılarına çıkabilecek medikal bir acil durum karşısında hemen cevap verebilmelerini sağlar.

Tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi personel için bir, ilgili mevzuata göre ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde, her on personel için bir olmak üzere, "İlk Yardım Yönetmeliği"ne göre yetkilendirilmiş merkezden en az "Temel İlkyardım Eğitimi" sertifikası almış "İlkyardımcının bulundurulması zorunludur."

Kurs dönemi boyunca Birincil İlk Yardım, İkincil İlk Yardım ve Çocuklarda ve Bebeklerde İlk Yardım olmak üzere üç ana konuda eğitim veriyoruz. Birincil müdahale kalp masajı (CPR) ve suni solunum uygulamalarını, ikincil müdahale ise kanama, çok, kırık, omurilik yaralanmaları ve boğulma gibi kaza durumlarında uygulanacak teknikleri konu alır. Emergency First Response programı dalıcıların ileri eğitimlerinde tercih edebilecekleri PADI Rescue Diver ve PADI Divemaster eğitimlerinin gerekliliklerindendir. Dalıcı olmayan kişilerin de sıklıkla tercih ettikleri bir eğitim programıdır. Kurs yapısı ve standartlar performans bazlı bir eğitim sistemi olduğu için kurs süresi kursiyerlerin performansına göre değişmektedir. Tüm bilgi ve beceriler kursiyerlere kazandırıldıktan sonra farklı grup çalışmaları ve hazırlanan senaryolarla, kazanılan beceriler pekiştirilir. Temel amaç Emergency First Response eğitimdeki tüm uygulamaların birer motor beceri haline getirilmesidir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
COVİD-19 için aldığımız önlemleri biliyor musunuz?