Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi
Sepetim
Satın Al
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlik Takvimi
  3. 7 - 9 Eylül 2018 Dalyan Dalış Ve Gezisi

7 - 9 Eylül 2018
Dalyan Dalış ve Gezisi

Dalyan Beldesi, vadi ve çöküntü alanlarının Dalaman Irmağı'nın taşıdığı alüvyonlarla dolarak turbiyer (bataklık) ve lagüner (denizden bir kıyı kordonu ile ayrılmış göl) ortama dönüştüğü bölgede, çay kenarlarında yer alan bir kasabadır.

Güney Batı Akdeniz’de Fethiye ile Marmaris arasında kalan Dalyan dünyanın sayılı ekosistemlerinden biridir. Kanallarda gezmekle doğal özelliklerini kaybetmemiş bu harika delta eski tarihi ve güzellikleriyle ülkemizin cennet köşelerinden birini görmüş olursunuz.

Dünya'nın ilgisini çeken caretta-caretta kaplumbağaları Nisan'dan Eylül'e kadar Dalyan'ın misafirleridir. Nil kaplumbağaları ise sürekli Dalyan kanallarında yaşar...

Dalyan deltasında soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan pek çok kuş buradadır.

Kaya mezarlarıyla ünlü Dalyan Caretta Caretta kaplumbağalarının yaşam sürdüğü ve ürediği doğallığını koruduğu sahile sahiptir.

Dalyan Bölgesi Dalyan' in tümüyle kendine özgü coğrafi ve ekonomik özellikleri ve buna bağlı olarak özel bitki türleri ve deniz ürünleri ile içinde yer aldıgı bölgeden farklı oldugu hemen fark edilir. Bu farklılığı tarihi değerler daha da derinleştirir. Dolayısıyla doğa ve tarihin kucaklastığı gizli bir yeryüzü cennetidir. İlk kez Anadolu'ya tutkun ünlü hikayeci ve romancı Halikarnas Balıkçısı (Cevat Şakir Kabaağaçlı)ve tanınmış yazar ve çevirmen Azra Erhat' in kalemi ile ünlenmiştir.

Sıradan turistin değil, alışılmış tatil kalıplarının dışında özel meraklarını tatmin etmek isteyen doğa severlerin de tercih ettiği ideal bir yöredir.

Çevre korumacılar tarafından bölge,ekolojik olarak Dünya'da ilk on içinde sayılmaktadır.

1989'da Çevre Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurulu Baskanlığı tarafından koruma bölgesi ilan edilen Dalyan, yeşil, mavi ve güneşin tarih ile birlikte oluşturduğu ahengin en güzeline sahiptir.

7 Eylül 2018 Cuma:

23.30’da dalış merkezimizin önünde buluşma ve hareket. (Eskişehir yolu duraklarımız için lütfen arayınız)

8 Eylül 2018 Cumartesi:

Otelimize varış, müsait olan odalara yetleşme ve kahvaltı sonrası teknemiz ile buluşma.

10:00 Dalışlarımızın başlangıcı, öğle yemeği teknede

14:00 ikinci Dalışların devamı

Ve kıyıya dönüş.

Aracımızın bizi alması ile Kaplumbağaların rehabilitasyon merkezini gezi ve hasta kaplumbağalar ile ilgili bilgilenme.

Captain June barakası ziyareti, Miss. June ile tanışma ve sohbet.

Dönüş ve aksam yemeği.

9 Eylül 2018 Pazar:

08:00 Kahvaltı

09:00 Tekne hareket ve Dalışlar

İkinci dalışlardan sonra yemek dönüş yolunda,

Akşamüzeri limana dönüş hazırlanma ve Ankara’ya yola çıkış.

Ulaşım:

VIP Mercedes Sprinter araç ile yapılacaktır.

Konaklama:

Dalyan’da standart odalarda yapılacaktır.

Fiyat : Fiyat için bizimle iletişime geçiniz.

Fiyat içerisine ulaşım, konaklama, kahvaltı, iki gün dört dalış ve sair zorunlu sigortalar dahildir.

(Dalış yapamayacakların ücret için ayrıca iletişim kurmalarını rica ederiz.

Tek kişi konaklama farkı : Gece olarak hesaplandığı için bizimle iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Bu gezimiz için Maksimum dalıcı sayımız 10’dur. Ek kontenjanımız yoktur. Kayıtlarımız ödeme ile kesinleşir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Önemli Not:

Seyahatlerimiz ile ilgili tüm organizasyon A grubu seyahat acetası tarafından gerçekleştirilmektedir. Yapılan tüm organizasyonlarda kişisel seyahat sigortası dışında kalan, ve tarafımızdan yapılması kanunen zorunlu olan Seyahat Güvence Sigortası, zorunlu koltuk ve sair sigortaların hepsi yapılır.

Tüm araç filomuz TC Ulaştırma Bakanlığı D2 Taşımacılık Belgesine tüm araç sürücülerimiz TC Ulaştırma Bakanlığı SRC Mesleki Yeterlilik Belgesine haizdir.

TC Sınırları içinde faaliyet gösteren tüm seyahat acenteleri, yurtiçi ve dışına yaptıkları tüm paket tur faaliyetlerinde, yolcularını Seyahat Guvence Sigortasi ile sigortalamak zorundadır.

Yaptığımız tüm paket turlarda tüm yolcularımızı AIG ile sigortalıyoruz. (AIG Travel Guard Plus) Bu sigortanın bedeli afişe ettiğimiz ve ödediğiniz paket tur bedeline dahildir ve sizden ayrıca talep edilmez.

Nereids Daliş Merkezi etik açıdan Müşteri Mahremiyetine inanır ve kanuni açıdan Müşteri Mahremiyetini korur. Misafirlerimizin programlarımıza katılımları, güzergah, dalış, konaklama ve sair konularla ilgili detaylar, kendi onayları alınmadan yazılı, sözlü, görsel yada başka bir şekilde hiç bir 3. kişi yada kişilere verilmez, internet de dahil olmak üzere hiç bir ortamda yayınlanmaz.

Su altı dünyasına yönelik soru ve taleplerini iletmek veya Nereids'in düzenlediği bu özel etkinliklere katılmak üzere, kayıt yaptırmak için aşağıdaki numaralardan bizlere ulaşabilirsin.
Nereids Dalış Merkezi: 0312 446 10 71 
Seçil Yiğit Kömürcü - Onur Küçükbozbaş: 0530 799 86 95

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
COVİD-19 için aldığımız önlemleri biliyor musunuz?