Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi
Sepetim
Satın Al
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitimler
  3. Engelli Dalıcı - Dalış Eğitimleri
  4. Seviye 3 Engelli Dalıcı (Ed3)

Engelli Dalıcı Kimdir?

Engel durumuna göre, TSSF engelli dalıcı teorik ve pratik eğitimi gereklerini yerine getirebilen, sualtında başkasının yardımı olmadan donanımlı dalışı gerçekleştirebilen, sualtında oluşabilecek muhtemel acil durumlarda yardım almadan kendine ve dalış eşine yardımcı olabilecek durumda olan engelli dalıcıdır.

Federasyona bağlı bir engelli dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır.

Yanında en az bir TSSF/CMAS üç yıldız dalıcı belgesi veya dalış izin kimliği olmak kaydı ile federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer belgesi olan dalıcı ile en fazla otuz metre derinliğe kadar dalış yapabilir.

Yanında en az bir TSSF/CMAS üç yıldız dalıcı belgesi veya dalış izin kimliği olmak kaydı ile federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer belgesi olan dalıcı ile en fazla 10 (on) metre derinliğe kadar gece dalışı yapabilir.

Dalış liderliği yapamaz

Seviye 3 (ED3) engelli dalıcılar, dalı eşi olarak beraberce dalış yapamaz.

Eğitimlere katılabilme koşulları;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Engelli Dalıcı Dalış Talimatının 22. Maddesinde yer alan sağlık koşullarını yerine getirmek,
  • Seviye 2 (ED2) engelli dalıcı kimliğine sahip olmak,
  • Seviye 2 (ED2) belgesini aldıktan sonra en az 30 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek gereklidir.
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam