Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi
Sepetim
Satın Al
 1. Ana Sayfa
 2. Alışveriş
 3. Tekstil
 4. T-Shirtler
 5. Dryfitler
 6. Caretta Caretta – Alp Baranok
  Caretta Caretta – Alp Baranok
  Stay Salty
  375.00

  Dinazorlar 65 milyon yıl önce yok oldular, oysa bilinen en eski deniz kaplumbağası fosili 150 milyon yıl öncesine ait.

  Batıda Ekincik’ten Doğuda Samandağı kumsallarına kadar tüm güney sahillerimizde yuvalarına rastlamak mümkündür. Etçildir, mavi yengeç, balık ve deniz anası yer. 200 metreye kadar dalabilirler. 25.yılda cinsel erişkinliğe ulaşır. 2-3 yılda bir 3-5 yuva yapar.

  Yumurtadan çıkan her 1000 bireyden 1-3 tanesi hayatta kalır. 100 milyon yıldan fazladır varlar. Ancak son 30 yılda %50 azaldılar.Ve bunlar insana bağlı sebepler. Fotoğraf başarılı sualtı fotoğrafçısı Alp Baranok’a ait. Fotoğraf 13.09.2011 Kaş'da çekilmiştir.

  Alp Baranok

  1973 yılında İstanbul’da doğan Alp Baranok, 2005 yılında dalışa başladı. Ilk dalışından itibaren elinde fotoğraf makinesi vardı. Sualtı fotoğraf yarışmalarında Türkiye ve dünya çapında ödüller aldı. Yazı ve fotoğrafları National Geographic Türkiye, Naviga, Magma, Marine Photo, Aktüel Arkeoloji, Derin Mavi gibi dergilerde yayınlandı. Dalmaya, fotoğraf çekmeye, sualtına destek vermeye devam ediyor...

  Ürünlerden elde edilen gelirler, koruma vakıflarına bağışlanmaktadır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam