Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi
Sepetim
Satın Al
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitimler
  3. Acil Durumda İlk Yardım Eğitimleri
  4. Çocuklara Ve Bebeklere İlk Yardım

nereids-dive-center-firs-aid-children-icerik-img

Çocuklara ve Bebeklere İlk Yardım

Eğitim; yetişkinlerin, incinmiş veya hastalanmış yaş araığı 1 - 8 olan çocuklara ve nasıl zarar vermeden yardımcı olacaklarını içerir. Yetişkinler burada çocuklara yapılan uygulamaların, yetişkine yapılan uygulamalardan farklarını görürler. Ayrıca, çocuğun psikolojik durumunu göz önünde bulundurarak temel acil durum uygulamalarını yetişkinlerin, cocukları ile uygulamalarının önemi ve şekli anlatılmaktadır. İkincil yardım, sıklıkla karşılaşılan incinmeler ve hastalıklar için önlemleri içerir.

Emergency First Response Care for Children eğitimleri, ilk yardımcının, medikal profesyonellerin uyguladıkları önceliklere göre belirlenmistir. Eğitimcilerin öncelikleri, eğitimleri keyifli, sakin ve konforlu bir ortamda, endişeyi ve stresi azaltarak gerçek ortamda uygulanması gerektiği gibi vermeleridir. Böylece uygulayıcılar, herhangi bir durumla karşılaştıklarında sükunetlerini daha iyi koruyabilmektedirler.

Kurs, birincil ve ikincil yardimların ikisini de içermektedir. Brincil kısımda, ilk yardımcı, yaşamsal endişe verici acil durumlara (tıkanma, kalp durması gibi) müdahale etmeyi mümkün kılar. İkincil yardımda ise, Birincil yardımdaki bilgilere ek olarak ambulansın geciktiği veya gelmediği zamanda yapılacaklara odaklanır.

Çocuk ve bebek ilk yardım kurs içerikleri ILCOR Pediatrik Çalışma Grubunun ilkelerine dayanarak hazırlanmıştır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
COVİD-19 için aldığımız önlemleri biliyor musunuz?